Тадбирни Соғлиқни сақлаш вазирининг ўринбосари О.Р.Фозилкаримов кириш сўзи билан очиб берди.
-Юртимиз аҳолиси саломатлиги йўлида мунтазам равишда олиб борилаётган ислоҳотлар қаторига муҳтарам Пезидентимиз томонидан 2022 йил 16 июндаги "Аҳолига тез тиббий ёрдам кўрсатиш тизимини такомиллаштириш тўғрисида"ги ПҚ283-сонли қарорини эътироф этишимиз зарур. Мазкур қарор асосида мамлакатимиз аҳолисига  тез тиббий ёрдам кўрсатиш сифатини яхшилаш ва самарадорлигини оширишга қаратилган қатор вазифалар амалга оширилди.
Шунингдек тадбир давомида  Республика тез тиббий ёрдам маркази директори А.Х.Гафуровнинг  "Тиббиётдаги ислоҳотлар инсон қадри учун" тамойили остида ривожланиш стратегияси тўғрисида маърузаси эшитилди.
🛵 Тадбир сўнгида 10 та туман тез тиббий ёрдам бўлимларига электроскутер  ва соҳа фахрийларига эсдалик совғалари топширилди.
Тиббиётдаги ислоҳотларнинг асосий мақсади - инсон қадрининг улуғлиги, аҳоли саломатлигини янада яхшилаш ва сифатли тез тиббий ёрдам кўрсатишдан иборатлиги  ўз исботини топди.

Мероприятие открыл заместитель министра здравоохранения Фозилкаримов О.Р.
- Среди реформ, регулярно проводимых для здоровья населения нашей страны, необходимо признать решение нашего уважаемого Президента от 16 июня 2022 года «О совершенствовании системы экстренной медицинской помощи населению» № 10. ПК283. На основании этого решения реализован ряд задач, направленных на повышение качества и эффективности оказания экстренной медицинской помощи населению нашей страны.
Также в ходе мероприятия директор Республиканского центра скорой медицинской помощи Гафуров А.Х. выступил с докладом о стратегии развития по принципу «Реформы в медицине во имя человеческого достоинства».
🛵 В завершение мероприятия электросамокаты и сувениры были переданы отделениям скорой медицинской помощи 10 районов.
Доказано, что главной целью медицинских реформ является возвышение человеческого достоинства, дальнейшее укрепление здоровья населения и оказание качественной экстренной медицинской помощи.