Соғлиқни сақлаш вазирлиги ва Республика тез тиббий ёрдам маркази раҳбариятидан иборат вакиллар томонидан РТТЁМ Сурхондарё вилояти филиалида мақсадли ўрганиш ўтказилди
31.10.2023 804
Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2022 йил 16 июндаги "Аҳолига тез тиббий ёрдам кўрсатиш тизимини такомиллаштириш тўғрисида"ги ПҚ283-сонли қарори ижросига асосан, Ўзбекистон Республикаси Президент Администрацияси, Соғлиқни сақлаш вазирлиги ва Республика тез тиббий ёрдам маркази раҳбариятидан иборат вакиллар томонидан  РТТЁМ Сурхондарё вилояти филиалида мақсадли ўрганиш ўтказилди.
Ўрганиш жараёнида филиалда аҳолига сифатли  тез тиббий ёрдам кўрсатиш хизмати намунали тарзда йўлга қўйилганлиги, "Call-markaz"ига келиб тушаётган чақириқларга нафақат реанимобиллар балки скутерда фельдшерлик бригадасининг хизмат кўрсатиши, шунингдек ташаббусли бюджет лойиҳасида туман, шахар бўлимлари фаол иштирок этиб ютилган маблағлар, тез тиббий ёрдам бўлимларининг моддий-техник базасини мустаҳкамлашга йўналтирилаётганлиги ҳамда ПҚ283-сонли қарорида белгилаб берилган вазифа ва топшириқлар ижроси ўз вақтида, самарали бажарилганлиги ўз аксини топди.

Проведено целевое исследование руководством РЦСМП при министерстве здравоохранения РУз в Сурхандарьинском областном филиале РЦСМП.
31.10.2023 936
Во исполнение постановления Президента Республики Узбекистан от 16 июня 2022 года № ПК283 «О совершенствовании системы экстренной медицинской помощи населению» представителями Администрации Президента Республики Узбекистан проведено целевое исследование вместе с руководством Республиканского центра скорой медицинской помощи при министерстве здравоохранения РУз в Сурхандарьинском областном филиале РЦСМП.
В ходе исследования было отмечено, что в филиале образцово налажена качественная неотложная медицинская помощь населению, вызовы в «Колл-центр» обслуживают не только реанимобили, но и фельдшерские бригады на скутерах. ", задействованы также средства, выигранные за счет активного участия районных и городских управлений в инициативном бюджетном проекте скорой медицинской помощи. Отражено укрепление материально-технической базы управлений и выполнение задач и заданий, указанных в решении ПК283, все было выполнено своевременно и эффективно.