Сўнгги ўн бир ойда қайси ҳудуддан “Тез ёрдам”га энг кўп чақириқ бўлди?
Мамлакатимизда шаклланган тез тиббий ёрдам хизмати аҳолига сифатли ва замон талабларига мос хизмат кўрсатиш имконини бермоқда.
Жорий йил январь-ноябрь ойларида “Тез ёрдам”га юртимиз бўйича жами 12 миллион 330 минг 509 та чақириқ келиб тушди, — дейди Республика тез тиббий ёрдам маркази директори Абдувоитжон Гафуров. — Шундан жами 817 минг 132 нафар катта ёшли, 310 минг 274 нафар кичик ёшли беморлар шифохоналарга госпитализация қилинди.
📊 Энг кўп мурожаатлар:
📌 Фарғона вилоятида — 1 336 301 та;
📌 Андижон вилоятида — 1 244 119 та;
📌 Тошкент шаҳрида — 1 244 015 та;
📌 Тошкент вилоятида — 1 183 787 та;
📌 Наманган вилоятида — 1 145 109 та қайд этилган.
☎️ Энг кам чақириқ Навоий (380 977 та ), Сирдарё (451 261 та) ва Жиззах (499 042 та) вилоятларида кузатилган.

За последние одиннадцать месяцев в каком районе поступило больше всего звонков в «Скорую помощь»?
Созданная в нашей стране служба скорой медицинской помощи оказывает населению качественные и современные услуги.
Всего за январь-ноябрь текущего года в «Скорую помощь» поступило 12 миллионов 330 тысяч 509 вызовов, - говорит директор Республиканского центра скорой медицинской помощи Абдувойтджон Гафуров.
• Из них госпитализировано 817 тысяч 132 взрослых и 310 тысяч 274 детей.
• 📊 Большинство зафиксировано: 📌 в Ферганской области – 1 336 301;
• 📌В Андижанской области – 1 244 119;
• 📌 по городу Ташкенту – 1 244 015;
• 📌 по Ташкентской области – 1 183 787;
• 📌В Наманганской области - зафиксировано 1 145 109 вызывающих.
• ☎️ Наименьшее количество звонков наблюдалось в Навоийской (380 977), Сырдарьинской (451 261) и Джизакской (499 042) областях.
• ‼️ Для информации: всего за январь-ноябрь 2022 года в службу скорой медицинской помощи поступило 11 миллионов 735 тысяч 450 вызовов.