Республика тез тиббий ёрдам маркази директори А.Х.Гафуров 26 августда Республика тез тиббий ёрдам маркази Самарқанд вилояти филиалида бўлиб ўтган
26.08.2023 870
Республика тез тиббий ёрдам маркази директори А.Х.Гафуров 26 августда Республика тез тиббий ёрдам маркази Самарқанд вилояти филиалида бўлиб ўтган "Энг намунали тез тиббий ёрдам станцияси" кўрик танловининг финал босқичи ҳамда филиалнинг  жорий 6 ой давомида амалга оширилган ишлар ҳисоботи семинар йиғилиши доирасида,   Самарқанд шахар 2-чи станцияси  биносида олиб борилаётган таъмирлаш ишларини  кўздан кечирди.
РТТЁМ Самарқанд вилояти филиалининг Самаарқанд шахар 2-станциясининг таъмири учун,   ташаббусли бюджет лойиҳасидан   1.2 млрд  сўм маблағ ютиб олиниб бугунги кунда станцияда  таъмирлаш ишлари  режа асосида  қизғин давом этмоқда. Қолганларини эса замон талабларига мос равишда қуриш, таъмирлаш  бўйича вазифалар белгиланиб,  маъсулларга керакли кўрсатма ва топшириқлар берилди.

Директор Республиканского центра скорой медицинской помощи А.Х.Гафуров провел в филиале Республиканского центра скорой медицинской помощи в Самаркандской области заключительный этап смотра-конкурса.
26.08.2023 872
Директор Республиканского центра скорой медицинской помощи А.Х.Гафуров провел в филиале Республиканского центра скорой медицинской помощи в Самаркандской области заключительный этап смотра-конкурса «Самая образцовая станция скорой медицинской помощи» и получил отчет о работе филиала за текущие 6 месяцев. 26 августа в Самарканде директора осмотрели ход ремонтных работ в здании 2-й городской станции.
По проекту инициативного бюджета на ремонт Самаркандской городской 2-й станции Самаркандского областного филиала РЦСМП собрано 1,2 миллиарда сумов, и уже начались ремонтные работы. Были определены задачи по строительству и ремонту станции, поставлено время, а чиновникам были даны необходимые указания и поручения.