Joriy yilning 11-13-yanvar kunlari RTTYoM Fargʻona viloyati filiali direktori B.R.Tashbaltayev boshchiligidagi bir guruh vakillari RTTYoM Surxondaryo viloyati filialiga tashrif buyurib, filialda Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2022-yil 16-iyundagi “Aholiga tez tibbiy yordam koʻrsatish tizimini takomillashtirish toʻgʻrisida” PQ-283-son qarorida belgilangan vazifalar ijrosi, amalga oshirilayotgan ishlar va istiqbolli rejalarni oʻrgandi.
Xususan, guruh Surxondaryo viloyati filialda "Call-markaz" faoliyati, avtomatik boshqaruv tizimiga toʻlaqonli oʻtilganganligi, barcha brigadalar planshetlar bilan va tez tibbiy yordam avtotransport vositalari GPS-navigatorlar bilan taʼminlanganligi yaqindan tanishdi.
Shuningdek, hududiy "Call-markaz" faoliyati kengaytirilib, 103 xizmati ishonch telefoni joriy qilinganligi sababli fuqarolar tomonidan xizmatlarimizga boʻlgan eʼtirozlar shu vaqtning oʻzida qabul qilinib, mutaxassislarga yoʻnaltirilishi, muammolarga operativ yechim boʻlmoqda. Aholi gavjum joylar uchun skuterdagi tez tibbiy yordam feldsherlik brigadalari tashkil etildi. Filialda favqulodda vaziyatlar uchun "103" favqulodda vaziyatlar boʻyicha viloyat hokimligi, Favqulodda vaziyatlar boshqarmasi, Sogʻliqni saqlash boshqarmasi, Milliy gvardiya va Ichki ishlar boshqarmalari operativ axborot almashinuvi joriy qilindi.

11-13 января текущего года группа представителей во главе с директором Ферганского областного филиала РЦСМП Б.Р.Ташбалтаевым посетила филиал РЦСМП Сурхандарьинской области.
19.01.2024 1039
11-13 января текущего года группа представителей во главе с директором Ферганского областного филиала РЦСМП Б.Р.Ташбалтаевым посетила филиал РЦСМП Сурхандарьинской области, исходя из постановления от Президента Республики Узбекистан с 16 июня 2022 года «О совершенствовании системы экстренной медицинской помощи населению» ПК-283 - изучено выполнение всех поставленных задач, проводимых работ и перспективных планов.
В частности, группа ознакомилась с работой «Колл-центра» в Сурхандарьинском областном филиале, полным переходом на автоматизированную систему управления, всеми бригадами с планшетами и машинами скорой помощи с GPS-навигаторами.
Также, за счет расширения деятельности регионального «Колл-центра» и введения горячей линии службы 103, возражения граждан на наши услуги принимаются одновременно, направляются специалистам, а проблемы решаются оперативно. Для густонаселенных районов были организованы бригады скорой помощи на мотороллерах. В филиале внедрен оперативный обмен информацией по «103» ЧС администрации области, МЧС, Департамента здравоохранения, Национальной гвардии и УВД.