"Аҳолига тез тиббий ёрдам кўрсатиш тизимини такомиллаштириш тўғрисида".
Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2022 йил 16 июндаги "Аҳолига тез тиббий ёрдам кўрсатиш тизимини такомиллаштириш тўғрисида"ги ПҚ283-сонли қарори ижросини РТТЁМ Қорақалпоғистон филиалида бажарилиши бўйича, жорий  йилнинг   3 ноябр куни  Соғлиқни сақлаш вазири ўринбосари  Омонов Олимжон  Муродуллаевич ва  Соғлиқни сақлаш вазирлиги Инвестиция дастурлари, инфратузилма ва тиббий жиҳозлар бошқармаси бошлиғи  Махмудов Шерзод Захидович Нукус шаҳрида олиб борилаётган филиалнинг янги биноси қурилиши билан яқиндан танишишди.

«О совершенствовании системы оказания неотложной медицинской помощи населению».
3 ноября текущего года зам. Министра здравоохранения Омонов Олимжон Муродуллаевич и начальник отдела по мед. оборудованию Махмудов Шерзод Захидович, в рамках указа президента Республики Узбекистан от 16 июня 2022 года ПК№283 « О совершенствовании системы экстренной медицинской помощи населению» ознакомились со строительством нового здания филиала в городе Нукус.