18-24 сентябрь кунлари Самарканд шахрида "KOFIH" семинари бўлиб ўтди.
2023 йил 18-24 сентябрь кунлари   KOFIHнинг Ўзбекистондаги ваколатхонасининг Самарқанд шахридаги симуляцион марказига тез тиббий ёрдам салоҳиятини ошириш лойиҳаси доирасида  ўтказиладиган тренинг семинарга, Жанубий Кореянинг етакчи шифохоналаридан малакали мутахассислар ташриф буюришди.
Тренинг дастури РТТЁМ Самарқанд шахар бўлими ходимлари учун  KALS, EKG, Taxi/Bradi Кардия ва Симуляция амалиёти бўйича маърузаларни ўз ичига олади. Кореялик мутахассислар томонидан жойларда ташкиллаштирилаётган амалий машғулотлар юқори самарадорликка эришиш  тез тиббий ёрдам ходимларининг билимини оширишга хизмат қилади.

18-24 сентября состоялся обучающий семинар «KOFIH» в Самарканде.
18-24 сентября 2023 года квалифицированные специалисты ведущих больниц Южной Кореи посетили симуляционный центр офиса KOFIH в Узбекистане в городе Самарканд для проведения обучающего семинара, проводимого в рамках проекта по повышению потенциала экстренной медицинской помощи.
В программу обучения включены лекции по КАЛС, ЭКГ, Тахи/Брадикардии и симуляционная практика для сотрудников Самаркандского городского филиала РЦСМП. Практическое обучение, организованное корейскими специалистами способствует повышению знаний персонала скорой медицинской помощи для достижения высокой эффективности оказания экстренной помощи.